روانشناسي
مشاوره

شايد برايتان سخت باشد كه صبح از تخت خارج شويد. يا شايد متوجه شده باشيد كه مثل گذشته اجتماعي نيستيد. با هر مشكلي روبرو هستيد، ممكن است خودتان سعي در حل آن داشته باشيد يا اميدوار باشيد كه از بين بروند.

ممكن است هنوز هم مشكل داشته باشيد و هر راهكاري كه امتحان كرده‌ايد جواب نداده باشد. اگر اين گونه به نظر شما مي‌رسد، شايد وقت آن رسيده است كه به يك دكتر روانشناس تهران يا روانشناس در شهر خود مراجعه كنيد. ممكن است قبلاً به روانشناس ارجاع شده باشيد يا در مرحله جستجوي يك روانشناس خوب باشيد. ممكن است كه مردم در اولين مراجعه به دكتر روانشناس كمي عصبي باشند. با اين حال، لازم نيست اجازه دهيد اضطراب شما مانع دريافت كمك شود. پاسخ به سؤالات متداول توسط روانشناس خوب در تهران در ابتداي جلسه ممكن است اولين بازديد شما را كمي آسان كند.

چگونه مي‌توان فهميد كه بايد به دكتر روانشناس تهران مراجعه كرد؟

زمان مناسب براي كمك گرفتن از روانشناس زماني است كه احساس خستگي شديد مي‌كنيد، ديگر نمي‌توانيد با تنهايي كنار بياييد و انگيزه همكاري با يك دكتر روانشناس تهران را داريد كه مي‌تواند به شما كمك كند بر مشكلات خود غلبه كنيد. علائم ديگر شامل علائم شديد و مداوم است كه در عملكرد شما در محل كار، خانه، مدرسه يا محيط اجتماعي اختلال ايجاد مي‌كند.

چگونه مي‌توانم دكتر روانشناس پيدا كنم؟

طبق گزارش انجمن‌هاي روانشناسي در سراسر جهان، در حال حاضر تقريباً تعداد كافي از روانشناسان داراي مجوز فعاليت دارند. روانشناساني كه خدمات بهداشت روان ارائه مي‌دهند در محيط‌هاي مختلفي از جمله مطب خصوصي، مراكز مشاوره، مراكز بهداشت، مدارس و كالج‌ها كار مي‌كنند. روش‌هاي مختلفي براي يافتن روانشناس وجود دارد. ممكن است از يك دوست يا يكي از اعضاي خانواده بخواهيد كه يك روانشناس را به شما معرفي كند. هم‌چنين مي‌توانيد به‌صورت آنلاين جستجو كنيد. ممكن است مفيد باشد كه از عبارات جستجوي خاصي استفاده كنيد. به عنوان مثال اگر ساكن تهران هستيد مي‌توانيد از عبارت ” بهترين روانشناس تهران” اسفاده كنيد.

دكتر روانشناس، توانايي حل مسئله را به شما آموزش مي دهد.

يك روانشناس خوب در تهران به شما در شناسايي و حل مشكلات كمك مي كند. به اين معنا كه شما در طول درمان ياد مي گيريد با مشكلات چگونه مواجه شده و به حل آنها بپردازيد. آموزش حل مسئله يكي از مهم ترين تفاوت هاي روانشناسان حرفه اي و غير حرفه اي است. ممكن است يك متخصص روانشناسي به شما توصيه مستقيم نكند. يك روانشناس با شما همراه است تا بهترين تصميمات را بگيريد و بهترين انتخاب ها را داشته باشيد. او هرگز به جاي شما تصميم نمي گيرد و به جاي شما انتخاب  نمي كند. اين چنين مي توان خلاصه كرد، بهترين دكتر روانشناس كسي است كه به جاي دادن ماهي، به شما ماهيگيري ياد مي دهد.

در جلسات درمان با دكتر روانشناس خود، سر در گم نيستيد!

دكتر روانشناس تهران يا ساير شهرها مشكلات و دغدغه هاي فرد را با دقت شناسايي كرده و با بيان ساده و قابل درك مشكل را توضيح مي دهد. اين بخش از درمان باعث مي شود كه درمانگر و مراجع در مسير مشتركي قرار بگيرند و بيمار در جلسات درماني سردرگم نباشد. آشكار كردن مشكل بيمار اين حس را به او منتقل مي كند كه روند درماني به خوبي پيش مي رود و به نتايج مطلوبي خواهد رسيد. اين گام از درمان در شكل گيري اعتماد نيز اهميت زيادي دارد.

يك روانشناس خوب به اعتقادات شما احترام مي گذارد!

ممكن است بيمار بر اساس برخي از اعتقادات دچار مشكلات مختلفي شده باشد. زماني كه به يك دكتر روانشناس خوب در تهران يا هر شهر ديگري مراجعه مي كنيد، او با احترام به عقايد شما، درمان را شروع مي كند. ممكن است يك باور فرهنگي، زمينه ساز مشكلات شما بوده باشد. در اين شرايط نيز يك روانشناس به صورت مستقيم و با اجبار از شما نمي خواهد كه اعتقادات خود را كنار بگذاريد يا آن را تغيير دهيد. يك دكتر روانشناس خوب قادر است شما را به اين باور برساند كه بايد برخي اعتقادات خود را كنار بگذاريد تا مشكل شما حل شود.

 

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۰:۰۹ ] [ اميد ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 1
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب