روانشناسي
مشاوره

دكتر روانشناس تهران را بهتر بشناسيم

روانشناسان متخصصان بهداشت روان هستند و روان درماني را براي كمك به مردم براي عبور از يك سري مشكلات ارائه مي دهند. اگر قبلاً هرگز به دكتر روانشناس مراجعه نكرده باشيد ممكن است ندانيد كه چه انتظاري بايد داشته باشيد. درباره چگونگي قرار ملاقات و مراجعه به دكتر روانشناس تهران اطلاعات بيشتري در اختيار شما قرار مي دهيم.

اين مقاله مي تواند به شما كمك كند اگر:

شما در فكر ديدن يك روانشناس هستيد

شما مي خواهيد جزئيات بيشتري در مورد چگونگي پيدا كردن يك دكتر روانشناس تهران بدست آوريد

شما از درمان هاي مبتني بر دارو نتيجه نگرفتيد

دكتر روانشناس تهران كيست؟

روانشناسان متخصصان بهداشت روان هستند كه تحصيلات خود را در دانشگاه به اضافه نظارت باليني را گذرانده اند (اين به اين معني است كه زير نظر يك ناظر كار مي كنند و به او گزارش مي دهند).

روانشناسان باليني نيز مقاطع بعدي دانشگاهي خود را به پايان رسانده اند تا بتوانند مشكلات پيچيده بهداشت روان را درمان كنند و در بيمارستان ها يا كلينيك ها كار كنند. يك دكتر روانشناس خوب در تهران دانش خود را در زمينه ارزيابي عملكرد و توانايي هاي شناختي به پايان مي رساند.

چرا بايد به روانشناس مراجعه كنم؟

دلايل زيادي وجود دارد كه بر اساس آنها بايد به دكتر روانشناس در تهران مراجعه كنيد. به عنوان مثال، شما ممكن است دچار اضطراب، افسردگي، وقايع استرس زاي زندگي يا هر مشكل ديگري در سلامت روان باشيد. حتي ممكن است شما ندانيد كه چه خبر است، اما فقط احساس كنيد كه “تعادل” نداريد يا زندگي شما دشوارتر شده است. يك روانشناس آموزش ديده است تا ارزيابي دقيقي از سلامت روان شما به عمل آورد و مشكلات شما را شناسايي كند. اگر در مدرسه براي توجه يا حفظ تمركز خود با مشكل روبرو هستيد، بهتر است به يك دكتر روانشناس در تهران يا ساير شهرها مراجعه كنيد كه با تهيه يك برنامه درماني به شما كمك كند.

مهم نيست دليل شما براي كمك گرفتن چيست، يافتن روانشناسي كه بتوانيد با او ارتباط برقرار كنيد و به او اعتماد كنيد بسيار مهم است. ممكن است مجبور شويد قبل از يافتن روانشناسي كه براي شما مناسب است، با چند نفر دكتر روانشناس ملاقات كنيد. روانشناسان در زمينه هاي مختلفي تخصص دارند، بنابراين اگر آنها احساس كنند فرد ديگري مي تواند نيازهاي شما را بهتر درمان كند، ممكن است شما را به روانشناس ديگري معرفي كند.

چگونه مي توانم از دكتر روانشناس وقت بگيرم؟

بهترين مكان براي شروع، كار با پزشك عمومي است كه مي تواند يك طرح درماني بهداشت روان براي شما تدوين كند و شما را به يك متخص روانشناسي ارجاع دهد. پزشك عمومي شما بايد از برخي روانشناسان در منطقه شما اطلاع داشته باشد، يا ممكن است توصيه كند كه براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد قرار ملاقات مستقيماً با يك دكتر روانشناس در تهران يا ساير شهرها تماس بگيريد. با مراجعه به پزشك عمومي، حداقل بعضي از هزينه هاي شما، اگر نه همه، ممكن است توسط بيمه تأمين شود.

بهترين دكتر روانشناس تهران يا ساير شهرها تابع فاكتورهاي مشخصي است

اكثر روانشناسان در يك حيطه از درمان متمركز هستند. روانشناسي و رواندرماني به علت ظرافت ها و نيز پيچيدگيهاي سازمان روان انسان تا حد زيادي تخصصي شده است. به بيان ساده ممكن است بهترين دكتر روانشناس براي مشكلات و اختلالات فردي، در زمينه زوج درماني فعاليت كمي داشته باشد. علاوه بر اين رواندرماني مبتني بر يك ارتباط انساني شكل مي گيرد. براي روانشناس بيمار اهميت دارد نه بيماري. بر اين اساس سهولت ارتباط براي هر فرد، ممكن است از يك روانشناس تا روانشناس ديگر اندكي متفاوت باشد. درنتيجه بيش از يك معيار براي دستيابي به بهترين دكتر روانشناس در نظر گرفته شود.

رشته تحصيلي، حوزه فعاليت و مجوز هاي يك دكتر روانشناس تهران

قبل از مراجعه به يك دكتر روانشناس تهران، لازم است تا در خصوص مدرك تحصيلي او اطلاعات كسب كنيد. يك روانشناس براي ارائه مشاوره و درمان بايد در رشته روانشناسي تحصيل كرده باشد. هر چند پس از مقطع كارشناسي، با اخذ مجوز هاي لازم يك روانشناس مي تواند به كارآموزي در مشاوره و درمان بپردازد اما متخصص روانشناسي كسي است كه در مقطع دكتري تحصيل نموده است. در صورتي كه روانشناس در مقطع كارشناسي يا كارشناسي ارشد تحصيل كرده باشد و به ارائه خدمات درمان و  مشاوره خانواده بپردازد، معمولا با يك دكتري روانشناسي همكاري مي نمايد و تحت نظارت او فعاليت مي كند. براي انتخاب يك دكتر روانشناس خوب در تهران، بايد گرايش تحصيلات او را نيز بدانيد.

همچنين توجه كنيد

علم روانشناسي بسيار گسترده است و ممكن است دكتر روانشناسي كه در تهران منتخب شماست در يك حوزه مشخص به فعاليت بپردازد و تجربه بيشتري داشته باشد. براي مثال برخي از روانشناسان بيشتر متمركز ترك عادات تكرار شونده همچون وسواس هستند و برخي ديگر اغلب به مشاوره قبل از ازدواج مي پردازند. بنابراين سعي كنيد در خصوص تخصص روانشناس منتخب اطلاعات كافي داشته باشيد. دكتر روانشناس خوب در تهران كسي است كه تجربه و تخصص كافي را در زمينه مشكل شما داشته باشد.

دكتر روانشناس خوب در تهران يا استفاده از كتاب ها و سايت هاي اينترنتي ؟

درمان روانشناسي نه تنها باعث كاهش علائم مشكلات و بيماري ها شده بلكه در مشاوره ها تلاش مي شود تا افراد به عواطف مثبت نيز دست يابند. ممكن است فرايند گفته شده ساده به نظر برسند اما اين كار كاملا تخصصي و در عمل بسيار پيچيده است. اگر به دنبال يك دكتر روانشناس خوب در تهران هستيد، بايد بدانيد كه نمي توان درمان هاي روانشناختي را با خواندن كتاب و استفاده از اطلاعات موجود روي صفحات اينترنت جايگزين نمود.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ دى ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۵۴:۵۸ ] [ اميد ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 1
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب