روانشناسي
مشاوره

شايد برايتان سخت باشد كه صبح از تخت خارج شويد. يا شايد متوجه شده باشيد كه مثل گذشته اجتماعي نيستيد. با هر مشكلي روبرو هستيد، ممكن است خودتان سعي در حل آن داشته باشيد يا اميدوار باشيد كه از بين بروند.

ممكن است هنوز هم مشكل داشته باشيد و هر راهكاري كه امتحان كرده‌ايد جواب نداده باشد. اگر اين گونه به نظر شما مي‌رسد، شايد وقت آن رسيده است كه به يك دكتر روانشناس تهران يا روانشناس در شهر خود مراجعه كنيد. ممكن است قبلاً به روانشناس ارجاع شده باشيد يا در مرحله جستجوي يك روانشناس خوب باشيد. ممكن است كه مردم در اولين مراجعه به دكتر روانشناس كمي عصبي باشند. با اين حال، لازم نيست اجازه دهيد اضطراب شما مانع دريافت كمك شود. پاسخ به سؤالات متداول توسط روانشناس خوب در تهران در ابتداي جلسه ممكن است اولين بازديد شما را كمي آسان كند.

چگونه مي‌توان فهميد كه بايد به دكتر روانشناس تهران مراجعه كرد؟

زمان مناسب براي كمك گرفتن از روانشناس زماني است كه احساس خستگي شديد مي‌كنيد، ديگر نمي‌توانيد با تنهايي كنار بياييد و انگيزه همكاري با يك دكتر روانشناس تهران را داريد كه مي‌تواند به شما كمك كند بر مشكلات خود غلبه كنيد. علائم ديگر شامل علائم شديد و مداوم است كه در عملكرد شما در محل كار، خانه، مدرسه يا محيط اجتماعي اختلال ايجاد مي‌كند.

چگونه مي‌توانم دكتر روانشناس پيدا كنم؟

طبق گزارش انجمن‌هاي روانشناسي در سراسر جهان، در حال حاضر تقريباً تعداد كافي از روانشناسان داراي مجوز فعاليت دارند. روانشناساني كه خدمات بهداشت روان ارائه مي‌دهند در محيط‌هاي مختلفي از جمله مطب خصوصي، مراكز مشاوره، مراكز بهداشت، مدارس و كالج‌ها كار مي‌كنند. روش‌هاي مختلفي براي يافتن روانشناس وجود دارد. ممكن است از يك دوست يا يكي از اعضاي خانواده بخواهيد كه يك روانشناس را به شما معرفي كند. هم‌چنين مي‌توانيد به‌صورت آنلاين جستجو كنيد. ممكن است مفيد باشد كه از عبارات جستجوي خاصي استفاده كنيد. به عنوان مثال اگر ساكن تهران هستيد مي‌توانيد از عبارت ” بهترين روانشناس تهران” اسفاده كنيد.

دكتر روانشناس، توانايي حل مسئله را به شما آموزش مي دهد.

يك روانشناس خوب در تهران به شما در شناسايي و حل مشكلات كمك مي كند. به اين معنا كه شما در طول درمان ياد مي گيريد با مشكلات چگونه مواجه شده و به حل آنها بپردازيد. آموزش حل مسئله يكي از مهم ترين تفاوت هاي روانشناسان حرفه اي و غير حرفه اي است. ممكن است يك متخصص روانشناسي به شما توصيه مستقيم نكند. يك روانشناس با شما همراه است تا بهترين تصميمات را بگيريد و بهترين انتخاب ها را داشته باشيد. او هرگز به جاي شما تصميم نمي گيرد و به جاي شما انتخاب  نمي كند. اين چنين مي توان خلاصه كرد، بهترين دكتر روانشناس كسي است كه به جاي دادن ماهي، به شما ماهيگيري ياد مي دهد.

در جلسات درمان با دكتر روانشناس خود، سر در گم نيستيد!

دكتر روانشناس تهران يا ساير شهرها مشكلات و دغدغه هاي فرد را با دقت شناسايي كرده و با بيان ساده و قابل درك مشكل را توضيح مي دهد. اين بخش از درمان باعث مي شود كه درمانگر و مراجع در مسير مشتركي قرار بگيرند و بيمار در جلسات درماني سردرگم نباشد. آشكار كردن مشكل بيمار اين حس را به او منتقل مي كند كه روند درماني به خوبي پيش مي رود و به نتايج مطلوبي خواهد رسيد. اين گام از درمان در شكل گيري اعتماد نيز اهميت زيادي دارد.

يك روانشناس خوب به اعتقادات شما احترام مي گذارد!

ممكن است بيمار بر اساس برخي از اعتقادات دچار مشكلات مختلفي شده باشد. زماني كه به يك دكتر روانشناس خوب در تهران يا هر شهر ديگري مراجعه مي كنيد، او با احترام به عقايد شما، درمان را شروع مي كند. ممكن است يك باور فرهنگي، زمينه ساز مشكلات شما بوده باشد. در اين شرايط نيز يك روانشناس به صورت مستقيم و با اجبار از شما نمي خواهد كه اعتقادات خود را كنار بگذاريد يا آن را تغيير دهيد. يك دكتر روانشناس خوب قادر است شما را به اين باور برساند كه بايد برخي اعتقادات خود را كنار بگذاريد تا مشكل شما حل شود.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۰:۰۹ ] [ اميد ] [ نظرات (0) ]

با كمك گرفتن از دكتر روانشناس تهران نسبت به چالش هاي زندگي خود بي تفاوت نباشيد. وقتي يك شهر از جمعيت بيشتر و سرعت بالاتري بخوردار باشد آسيب پذيري نسبت به مشكلات روانشناسي تا حدودي افزايش ميابد.

ميزان ابتلا به افسردگي در شهرهاي پر جمعيت و شلوغ به مراتب بيشتر از شهرهاي كوچك تر است. به دليل استرس موجود در شهرهاي بزرگ به تناوب مشكلاتي اظطرابي نيز بيشتر مشاهده مي شود. در تهران به عنوان يك شهر پر جمعيت و با ريتم بالا مشكلات سلامت روان شايع است. در اين شرايط مراجعه به دكتر روانشناس تهران زياد است. بنا براين در اين مقاله اطلاعاتي در اين زمينه به شما ارائه مي شود.

وقتي مشكلات سلامت روان و ناراحتي هاي روانشناسي شكل مي گيرند اولين راهكار سازگار كه بايد آن را انجام داد مراجعه به يك دكتر روانشناس تهران يا ساير شهرها است. علائم و اختلالات مي توانند نگاه كلي فرد به زندگي را تحت تاثير قرار دهند. نبايد از مشكلات روانشناسي ترسيد. يك روانشناس خوب هميشه براي كمك به شما دردسترس است. درمان هايي كه توسط دكتر روانشناس صورت مي گيرد بدون دارو است. در نتيجه وقتي زر نظر دكتر روانشناس به درمان مشغول شويد حداقل عوارض جانبي بوجود مي آيند.

دكتر روانشناس تهران چه درمان هايي ارائه مي نمايد؟

مشكلات روانشناسي آن دسته از ناراحتي هايي هستند احساس، افكار و رفتار شما را تحت تاثير قرار مي دهند. اكثر اوقات مشكلات روانشناسي در يك بافت بين فردي شكل مي گيرد. به همين دليل روانشناس به روابط بين فردي شما نيز توجه مي كند. وقتي ميزان رضايت افراد مراجعه كننده به دكتر روانشناس تهران بررسي مي شود رضايت بالايي مشاهده مي شود. برخي درمان هاي روانشناسي شامل:

درمان اضطراب و استرس

حل مشكلات زناشويي

انطباق با چالش ها و تغييرات زندگي

مديريت هيجان ها از قبيل مديريت خشم

درمان فوبيا

رهايي از تروماهاي گذشته

درمان وسواس فكري و عملي

رواندرماني افسردگي و اختلال دوقطبي

پيشرفت شغلي و تحصيلي

دست يابي به ارزش و معني زندگي

تجربه يك زندگي لذت بخش

اگر اين قبيل علائم را در خود مشاهده كرديد، براي مراجعه به بهترين دكتر روانشناس تهران ترديد نكنيد.

قبل از شدت يافتن علائم به دكتر روانشناس تهران مراجعه كنيد

قبل از شكل گيري و حتي شدت يافتن علائم به يك روانشناس خوب در تهران مراجعه كنيد. يكي از مواردي كه بيشتر جنبه پيشگيري دارد مشاوره پيش از ازدواج است. ازدواج مي تواند رضايت از زندگي ايجاد و يا برعكس شرايط را سخت كند. با مراجعه به روانشناس آگاهي خود را از طرف مقابل افزايش دهيد. نگاه افراد در زندگي مدرن به ازدواج تا حدي متفاوت شده است. به كمك از دكتر روانشناس تهران مي آموزيد چگونه مسئوليت پذير باشيد و با وجود تفاوت ها در كنار يكديگر زندگي كنيد.

دكتر روانشناس خوب در تهران يا استفاده از كتاب ها و سايت هاي اينترنتي ؟

درمان روانشناسي نه تنها باعث كاهش علائم، مشكلات و بيماري ها شده بلكه روانشناس تلاش مي شود تا افراد به عواطف مثبت نيز دست يابند. ممكن است فرايند درمان روانشناسي ساده به نظر برسند اما اين كار كاملا تخصصي و در عمل بسيار پيچيده است. اگر به دنبال يك دكتر روانشناس خوب در تهران هستيد، بايد بدانيد كه نمي توان درمان هاي روانشناختي را با خواندن كتاب و استفاده از اطلاعات موجود روي صفحات اينترنت جايگزين نمود.

يك روانشناسي، ممكن است در طول دوره فعاليت خود دوره هاي مختلفي را در داخل يا خارج از كشور بگذراند تا ضمن ارتقا توانمندي ها و كيفيت خدمات خود، دانش خود را به روز نماييد. مطالعه كتاب هاي معتبر مي تواند كمك بزرگي باشد و سطح آگاهي شما را ارتقا دهد اما قادر نيست جايگزين فردي با اين مشخصات باشد كه سال ها براي كسب تخصص در اين زمينه تلاش نموده است. يك فرد آگاه كه در اين زمينه اطلاعات كسب مي كند، در شناسايي دكتر روانشناس تهران يا هر شهر ديگري بهتر عمل مي كند اما اين آگاهي مجوزي براي خود درماني نيست.

دكتر روانشناس بايد شنونده خوبي باشد!

روانشناس منخب شما بايد شنونده خوبي باشد تا بتوانيد مشكل را شناسايي و ارزيابي كند. يك متخصص روانشناسي به دقت به مشكلات شما گوش مي دهد تا قادر باشد به درك جامعي از شما دست يابد. اين مرحله بخش مهمي از درمان محسوب مي شود و ضروري است. يك دكتر روانشناس اجازه خواهد داد تا شما به بيان كاملي از مشكلات و دغدغه هاي خود بپردازيد. دكتر روانشناس تهران يا هر جايي در جهان با تمركز كامل به شما گوش مي دهد و اين حس را به شما منتقل مي كند كه در كانون توجه او هستيد. اغلب افراد پس از صحبت با روانشناس متخصص و حرفه اي و طرح مشكلات خود احساس آرامش مي كنند.

ايجاد اعتماد معياري براي انتخاب دكتر روانشناس خوب در تهران

برخورد گرم و صميمي و سرشار از اعتماد به نفس يك دكتر روانشناس خوب و حرفه اي به شما آرامش مي دهد و سبب مي شود به او اعتماد كنيد. بنابراين اگر به دنبال يك دكتر روانشناس خوب در تهران هستيد، حتما اين مشخصه را مد نظر قرار دهيد. يك متخصص روانشناسي با رفتار و كردار خود به شما مي فهماند كه با نهايت تمركز به مشكلات شما رسيدگي مي كند و قادر است به شما در رفع مشكلات و ارتقا سطح كيفيت زندگي كمك نمايد. دكتر روانشناس تهران اگر منتخب شماست بايد رفتار گرم و حرفه اي داشته باشد و بتواند به خوبي با شما ارتباط برقرار كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۵۹:۳۱ ] [ اميد ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 1
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب